Powrót


Zadaszenia

Oferowane przez firmę AQUA TECH zadaszenia basenowe składają się z zespołu segmentów poruszających się w obu kierunkach, które można według potrzeb teleskopowo zsunąć lub rozsunąć nad powierzchnią basenu. Przesuwny system zadaszeń nie tylko pełni funkcje ochronne przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi (opady atmosferyczne zmniejszające pH wody, zanieczyszczenia uciążliwe do usuwania, niskie temperatury - nocą w chłodnych dniach lata, wiosny i jesieni - powodujące wychłodzenie wody w basenie) ale umożliwiają pływanie pod zadaszeniem w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Walor mobilności zadaszenia - zsunięcie segmentów - umożliwia w dni ciepłe i słoneczne korzystanie z zalet basenu odkrytego. W boku skrajnych segmentów można umieścić drzwi przesuwne, które mogą być alternatywą dla drzwi w ścianach czołowych, szczególnie wówczas gdy są one niskie. Uchylny próg może umożliwiać przesuwanie zadaszenia nad drabinką czy wyższym obrzeżem basenu.

W ofercie firmy AQUA TECH znajduje się również system umożliwiający wykonanie konstrukcji o charakterze ciepłym. Wypracowana koncepcja systemu pochodzi z Francji i nieustannie ulepszana od ponad 25 lat, dzięki czemu poszerza zakres zastosowań. System składa się z ciepłych profili aluminiowych i umożliwia wykonanie zabudowy basenu w oparciu o szyby zespolone lub poliwęglan. Różnorodność rozwiązań pozwala na dopasowanie się do istniejącej architektury. Dodatkowymi walorami tych konstrukcji jest ich wykorzystanie do budowy Ogrodów zimowych oraz przeszklonych wejść do budynków. Szczegóły systemu zostały opisane dokładniej na stronie : Ogrody Zimowe

 
     
   Wykonanie: © 2004 Jacek Kraska