OGRODY ZIMOWE

Starannie zaprojektowany, stworzony z materiałów o wysokiej jakości i trwałości, ogród zimowy zwiększa powierzchnię mieszkalną nowo zbudowanego lub poddanego renowacji domu. Zakres zastosowania naszych werandowych systemów aluminiowych jest jednak dużo większy : zadaszenia basenów, świetliki w centrach handlowych, oranżerie to tylko niektóre z możliwości.Wysoka jakość rozwiązań technicznych pozwala na uzyskanie doskonałych walorów estetycznych, przestrzeni, nasłonecznienia przy jednoczesnym zachowaniu cech funkcjonalnych takich jak izolacyjność termiczna oraz ochrona przed wiatrem i wilgocią.

 
 
KSZTAŁT I ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

W oferowanym przez nas systemie werandowym możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form : od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu. Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych.

W ścianach werandy możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych.

Funkcjonalnością wyróżniają się drzwi przesuwne dwu-, trzy- lub czterodrzwiowe pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia.

Podstawowym elementem części dachowej ogrodu zimowego są krokwie o prostym lub stylizowanym kształcie, z rowkami pozwalającymi na mocowanie zasłon przeciwsłonecznych lub oświetlenia. Stosuje się krokwie o różnych przekrojach w zależności od wymaganej nośności, która uwarunkowana jest rodzajem wypełnień oraz rozmiarami werandy. Uzyskanie dużych rozpiętości dachu możliwe jest dzięki zastosowaniu profili wzmacniających wprowadzanych do krokwi (np. do pokrywania basenów). Do łączenia dwóch połaci dachu stosowane są belki koszowe, utworzone z dwóch profili połączonych specjalnym profilem przegubowym.

System zapewnia odprowadzanie wody spływającej z dachu do rynny poziomej (o prostym lub stylizowanym kształcie) a następnie przez filtr PCV do rynny pionowej. Ewentualne infiltracje wody np. przez śruby zbierane są do specjalnych profili znajdujących się wewnątrz krokwi a następnie przez nie odprowadzane są do rynny.

Szczelność dachu zapewniona jest przy pomocy uszczelek EPDM (podwójne uszczelnienie przy rynnie, uszczelki przy kalenicy i przy murze, w połączeniu krokiew-wypełnienie-pokrywa krokwi, uszczelki zakrywające śruby w profilach dachowych)

System zawiera całą gamę elementów pozwalających na nadanie konstrukcji nowoczesnego lub tradycyjnego wyglądu. Należą do nich elementy ozdobne mocowane na kalenicy, na końcach lub pod rynna, elementy maskujące zakończenia i łączenia profili.

 
 
WYPEŁNIENIE DACH

Dla dachu można stosować całą gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta. Szyby o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła, szyby pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, szyby bezpieczne, antywłamaniowe, płyty poliweglanowe to kilka z wielu możliwości.

 
 
IZOLACJA

W profile wbudowane są przegrody termiczne z materiałów syntetycznych. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie wysokiej izolacyjności pomieszczenia i co za tym idzie zmniejszenie strat energii, kosztów ogrzewania oraz uniknięcie kondensacji pary wodnej. Przegroda termiczna polepsza także izolacyjność akustyczną pomieszczenia. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym w oferowanych przez nas systemach werandowych zachowana jest izolacyjność termiczna ze wszystkich stron : od strony dachu, rynny i muru.

 
 
WENTYLACJA

Utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza wewnątrz werandy osiągane jest przez naturalne doprowadzenie chłodniejszego powietrza w dolnej części oraz regulowany odpływ gorącego i wilgotnego powietrza w górnej części ogrodu zimowego. Jednym ze sposobów na odprowadzenie nadmiaru ciepłego powietrza są okna dachowe. Mogą one być otwierane za pomoca specjalnych pochwytów lub silowników sterowanych elektrycznie. Innym sposobem są mechaniczne wyciągi wykonane z jednego lub kilku wentylatorów. Urządzenia te mogą być sterowane automatycznie zgodnie z zadanymi parametrami takimi jak nasłonecznienie, wiatr, temperatura i wilgotność powietrza.Dodatkowym wyposażeniem werandy mogą być moskitiery pozwalające na swobodne otwieranie okien i drzwi przesuwnych bez ryzyka przedostawania

 
 
KOLOR

Werandy budowane są z profili aluminiowych, lakierowanych w jednym z szerokiej gamy kolorów RAL.Lakierowanie termiczne zapewnia doskonałe zabezpieczenie metalu oraz łatwość jego utrzymania w czystości.Lakierowane powłoki charakteryzują sie dużą trwałością kolorów oraz odpornością na działania mechaniczne. Możliwe jest uzyskiwanie konstrukcji o różnych kolorach od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Pozwala to na optymalne zharmonizowanie ogrodu zimowego z dekoracją wnętrza oraz wykończeniem zewnętrznym budynku.Możliwe jest również uzyskiwanie na powierzchni profili powłok drewnopodobnych


WARIANTY ZADASZEŃ

WARIANT ( cennik )
WARIANT PLUS ( cennik )
DIAMONT ( cennik )
     
WINDSOR ( cennik )
VICTORY 3B ( cennik )
VICTORY 5B ( cennik )
     
PÓŁVICTORY 3B ( cennik )
PÓŁVICTORY 5B ( cennik )
PÓŁWINDSOR( cennik )
     
TYP STYLUS 1B ( cennik )
TYP STYLUS 3B ( cennik )
TYP STYLUS 5B ( cennik )
     
PODWÓJNY WINDSOR ( cennik )
PODWÓJNA VICTORY 3B ( cennik )
PODWÓJNA VICTORY 5B ( cennik )


Wizualizacje Ogrodów Zimowych
 
Formularz zamówień
 
Cennik dopłat

Udostępniamy Państwu program do przeglądania wizualizacji ogrodów zimowych w 3D. Należy pobrać program Cover Cam z naszego serwera oraz pliki wizualizacji. Wszystkie pliki zostały spakowane do archiwum ZIP.

Program Cover Cam

Wizualizacje:

Diamond
Palace
Podwójna Victory 3b
Podwójna Victory 5b
Podwójna Windsor
Stylus 1b
Stylus 3b
Stylus 5b
Variant
Variant Plus
Victory 3b
Victory 5b
Windsor

 
     
   Wykonanie: © 2004 Jacek Kraska